Clubul posesorilor de VOLVO din Romania
Septembrie 23, 2019, 12:10:10 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
Noutăţi: BINE ATI VENIT PE FORUMUL CLUBVOLVO.RO
Chat online pe pagina principala. Aveti posibilitatea acum sa comunicati instantaneu.

Website   Pagina principală   Ajutor Calendar Galerie Autentificare Creează un cont Asociatia Volvo Club  
Pagini: 1   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: reparatii si intretinere cutii transmisii automate  (Citit de 9172 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
cutiiautomate
Vizitator
« : Mai 04, 2012, 01:30:21 »

Buna Ziua,
Suntem o companie care dorim sa ne ocupam exclusive de transmisii automate de masini.Deschidem acest nou topic pentru a veni in sprijinul membrilor acestui forum.Fiind membrii ai atsg SUA(cel mai prestigious institut de transmisii automate),credem ca putem sa oferim consultanta,sa remediem si sa intretinem aproape orice transmisie automata existenta pe piata din Romania.Am deschis discutii si cu partea administrativa pentru ca impreuna cu dansii sa concepem un sistem personalizat de bonificatii si discount catre membrii forumului.Pentru orice problema nu ezitati sa ne contactati pe forum sau la adresa office@cutiiautomate.ro .
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #1 : Mai 04, 2012, 01:30:57 »

Buna ziua,
In efortul de a ajuta posesorii de cutii automate atasam un tabel care cuprinde o lista cat mai completa a transmisiilor automate care se regasesc pe masinile din Romania.
In tabel se regasesc perioadele de revizie recomandate de producatorul transmisiei respective si confirmate de ATSG SUA si ATRA (Automatic Transmission Re-builders Association).
Vom incerca  in cel mai scurt timp sa completam acest tabel si cu modelul de filtru necesar pentru revizie.
Nota:Va rog sa tineti cont de faptul ca foarte multe modele de ulei au echivalent pe piata si care poate fi acreditat sau nu de producatorul transmisiei automate.
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #2 : Mai 07, 2012, 11:52:48 »

Buna ziua,
Am dorit sa repostam acest anunt cu tabelul in office 2003 deoarece foarte multi membrii ai forumu-ului dumneavoastra ne-au anuntat ca nu au putut deschide tabelul in format office 2007.Va multumim.O zi frumoasa
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #3 : Mai 08, 2012, 10:47:59 »

Buna ziua,
Nivelul cutiei se face dupa fiecare indicatori de nivel corespondent cutiei respective(joja de nivel,buson de nivel,etc.).Dupa cum ati vazut cantitatile sunt recomandabile pentru ca,se ia in considerare schimbul de ulei cu filtru sau fara filtru ceea ce duce la diferente plus-minus.Un alt aspect important este ca in orice cutie raman cantitati de ulei reziduabil(in radiatorul de racire,in convertizor).Personal va recomandam sa mergem pe cifra recomandata mai mare (7.8 L) pentru ca,este mai bine sa ramana putin ulei decat sa nu aveti uleiul la nivel.Va multumim.O zi buna
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #4 : Mai 11, 2012, 12:05:44 »

Buna Ziua,
Va atasam pentru cei care au cutii automate,lista codurilor de eroare a transmisiilor automate.
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #5 : Mai 21, 2012, 10:19:56 »

Buna ziua,
Asa cum am obisnuit,in fiecare saptamana sa va atasam documentatie legata de transmisiile automate.Aveti atasat o lista cu fluidele trasmisiilor automate.va multumim.O zi frumoasa
Memorat
victorgheorghe
Vizitator
« Răspunde #6 : Mai 21, 2012, 07:46:43 »

Salut,
Se poate face o verificare a cutiei, cat costa o diagnoza la voi...am un C30 D5 automat, din 2007
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #7 : Mai 22, 2012, 12:05:06 »

Buna ziua,
Pentru totii membrii acestui forum discountul este urmatorul:
10% discount la Revizie Transmisie Automata
5% discount la Reparatii Transmisii Automate
5% discount la Achizitionarea de la noi a Pieselor de Cutii Automate.
Va multumim.O zi frumoasa

Bucur Catalina
Cutii Automate
office@cutiiautomate.ro
Bd Gh Titeica nr 85-87-Fabrica Taxi Glucoza
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #8 : Mai 22, 2012, 02:46:18 »

Buna ziua,
Masina are o problema la cutia automata?Daca doriti doar o testare si nu va preseaza timpul o sa va rugam sa ne acordati putina rabdare pentru ca am schimbat testerele(cu versiuni 2012) si in clipa in care intram in posesia lor va anuntam.Daca sunteti interesat laati un mail de contact pentru a va anunta direct.Va multumim.O zi frumoasa
Bucur Catalina
Cutii Automate
Bd. Gh Titeica nr.85-87
sector 2,Bucuresti
Memorat
victorgheorghe
Vizitator
« Răspunde #9 : Mai 22, 2012, 09:22:37 »

Buna ziua,
Masina are o problema la cutia automata?Daca doriti doar o testare si nu va preseaza timpul o sa va rugam sa ne acordati putina rabdare pentru ca am schimbat testerele(cu versiuni 2012) si in clipa in care intram in posesia lor va anuntam.Daca sunteti interesat laati un mail de contact pentru a va anunta direct.Va multumim.O zi frumoasa
Bucur Catalina
Cutii Automate
Bd. Gh Titeica nr.85-87
sector 2,Bucuresti
Nu sunt presat de timp...victor@ductiltech.ro 0723694454
Astept sa ma contactati cand aveti testerele, multumesc
Victor
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #10 : Mai 25, 2012, 11:09:59 »

Buna ziua
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #11 : Iunie 05, 2012, 09:47:24 »

PROIECT UMANITAR
Buna ziua,
Din dorinta de a veni in sprijinul persoanelor cu dizabilitati locomotorii,compania noastra ofera un program special creat pentru acestia.Acest program consta in oferirea de suport tehnic si manopera gratuita la orice tip de cutie automata pe care o foloseste exclusiva persoana respectiva.Am aprecia foarte mult daca membrii forumului si administratorii ar promova aceasta initiativa a noastra.
Memorat
BogdanG
Administrator
DEDICAT MARCII

Popularitate: -154
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #12 : Iunie 06, 2012, 09:32:03 »

Ma intereseaza daca aveti banc de proba pt AW55-50, am o cutie de acest tip si nu stiu daca functioneaza sau nu fiind din dezmembrari .
Memorat

Diagnoza, reparatii si chiptuning Volvo -0767.726.392
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #13 : Iunie 06, 2012, 10:24:53 »

Buna ziua,
Putem verifica cutia dumneavoastra la banc pentru a vedea fizic integritatea pieselor,probe de presiune,simulari de circuit hidraulic,starea blocului hidraulic si a valvelor.
Din pacate,un simulator de cutie automata care sa integreze toate automatismele unei astfel de transmisii este exorbitant de scump.Noi nu stim sa fie vreunul prin Romania,am vazut unul in Germania la ZF.O zi frumoasa
Memorat
cutiiautomate
Vizitator
« Răspunde #14 : Iulie 25, 2012, 11:28:54 »

Buna ziua, Oferta diagnoza auto computerizata: pentru toti clientii care detin autoturisme cu transmisie automata diagnza GRATUITA iar pentru toti ceilalti diagnoza totala computerizata la pretul de 50 de ron.Va multumim.O zi frumoasa
Memorat
Pagini: 1   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro

Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!