Clubul posesorilor de VOLVO din Romania
August 21, 2019, 10:21:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
Noutăţi: BINE ATI VENIT PE FORUMUL CLUBVOLVO.RO
Chat online pe pagina principala. Aveti posibilitatea acum sa comunicati instantaneu.

Website   Pagina principală   Ajutor Calendar Galerie Autentificare Creează un cont Asociatia Volvo Club  
Pagini: 1   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Probleme consola centrala  (Citit de 8975 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Paliu
Vizitator
« : Mai 27, 2012, 12:21:30 »

Salutare,
Dupa cum am spus si in titlul acestui post am probleme cu consola centrala, Mai exact se intrerupe cate o secunda, displaiul ramanand aprins.....cateodata se stinge si lumina din el, la fel tot o secunda! Bineinteles daca telefonul este conectat la masina si acesta se intrerupe!
Daca schimb pe CD, se aude numai cum se schimba cd- urile in consola avand magazine cu 6 Cd!
Precizez ca aceasta intrerupere a curentului, sau a displaiului cu tot cu radio este aleatorie, nu se realizeaza la interval regulat! Cateodata merge si 5 min, iar de multe ori se intrerupe la la 5-10 sec!
Problema mare care am realizat-o ieri este faptul ca nu se Mai ridica navigatia din bord!
Ma puteti ajuta cu un sfat? A Mai patit cineva asta?
Memorat
vita_fresh
Vizitator
« Răspunde #1 : Mai 27, 2012, 01:09:14 »

Eu unul sincer nu am auzit de asa ceva pana acum.Poate stie Bogdan ceva la cate i-au trecut prin mana.
Ma gandesc ca ar fi ceva contact imperfect pe la vreunul din calculatoare,lipsa comunicatie ceva de genul.In bord nu ai nici o eroare?
Memorat
BogdanG
Administrator
DEDICAT MARCII

Popularitate: -154
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #2 : Mai 27, 2012, 04:54:30 »

Prima data trebuie diagnoza, daca se constata erori care duc spre un update de soft atunci se face update soft, daca nici dupa update nu se rezolva problema atunci trebuie diagnosticat mai departe si vazut clar defectul .
Din pacate este o buba rara si cand se intampla rezolvarea este costisitoare .
Memorat

Diagnoza, reparatii si chiptuning Volvo -0767.726.392
Paliu
Vizitator
« Răspunde #3 : Mai 27, 2012, 05:38:01 »

Da...numai de costisitor nu voiam sa aud Smiley asta e.. Acum măcar sa știu ce e pt ca e enervant sa ți se opreasca muzica la 5 sec, DVD-urile sa se roteasca mereu in magazie! Am mai observat ceva si anume ca geamul de la șofer nu se mai da automat jos, adică trebuie sa țin apasat pe buton sa se ducă jos si toate astea de cand a plouat zilele astea!
Memorat
Paliu
Vizitator
« Răspunde #4 : Mai 27, 2012, 05:42:25 »

Iar in bord nu apare nici o eroare vita-fresh !
Memorat
Paliu
Vizitator
« Răspunde #5 : Mai 27, 2012, 05:55:24 »

Bogdan am vrut sa te sun dar ai tel închis Wink
Memorat
BogdanG
Administrator
DEDICAT MARCII

Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Mai 27, 2012, 06:02:03 »

Normal ca este inchis, este WE.
Memorat

Paliu
Vizitator
« Răspunde #7 : Mai 29, 2012, 10:02:22 »

Salutare din nou,
Sa va zic pe cea mai tare...am avut programare la Volvo Iasi sa vad care e problema! Mi-au zis ca-mi pune testerul pe masina si vor rezolva....uite nu a fost asa....!!!
Dupa ce am platit 1,7 milioane (170 lei noi) atat e diagnoza, mi-au spus ca din cauza unui buton de la radio-cd ( butonul de FM....de la care schimbi de pe cd pe radio) care mai ramanea blocat cateodata, (nu se retragea complet inapoi), imi intrerupe informatiile care vin pe fibra optica !!!!! Sau ca butonul care a stat mult timp apasat, a bulit ceva prin calculatorul cd-ului....
In concluzie nu a putut afla nimic de la diagnoza pt ca butonul intrerupea informatiile dar banii i-au luat!! Iar cea mai tare faza a fost cand mi-au zis sa-mi caut un electronist sa-mi faca butonul sa revina inapoi si poate se uita si prin calculatorul cd-ului (ma refer la display-ul central) poate il face si pe ala!
HAHAHAAA
Memorat
BogdanG
Administrator
DEDICAT MARCII

Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Mai 30, 2012, 08:35:28 »

Trebuia sa faci un update de soft la ICM . NU costa mult si poate rezolva problema .
Memorat

Pagini: 1   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro

Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!