Clubul posesorilor de VOLVO din Romania
August 21, 2019, 10:27:51 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
Noutăţi: BINE ATI VENIT PE FORUMUL CLUBVOLVO.RO
Chat online pe pagina principala. Aveti posibilitatea acum sa comunicati instantaneu.

Website   Pagina principală   Ajutor Calendar Galerie Autentificare Creează un cont Asociatia Volvo Club  
Pagini: 1   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Instalare "City Lights"  (Citit de 4197 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Dragos
Vizitator
« : Noiembrie 07, 2013, 06:04:49 »

Acesta este un topic dedicat modelelor de pe piata USA care au dezactivata aceasta optiune.  Ce este "City Lights"? Este un mic bec de 5W instalat in oglinda farului ce se aprinde pe pozitii.  In USA acest bec a fost mutat in lampa de semnalizare iar pentru anularea lui din far VOLVO doar a adaugat componente ceea ce face foarte usoara reinstalarea lor.  

Intre cablajul original si far s-a adaugat un mic cablu care anuleaza unul din fire/pini !

Cablajul din far a fost inlocuit cu unul care nu are soclul becului de 5W.

Oglinda nu a fost modificata, ea contine locasul becului pentru "City Lights"

Cablajul din far se gaseste separat iar codul piesei este: 9438738.   Pentru instalarea lui este necesara demontarea farului in totalitate, am fost nevoit sa dau sticla jos (am spalat-o pe dinauntru!!) si sa scot oglinda (nu atingeti cu nimic interiorul oglinzii, cea mai fina atingere o va face inutilizabila)

Putem spune ca am reparat-o si mi-au ramas si piese !!  Grin

Memorat
Pagini: 1   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro

Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!